Namų biuras - 6 patarimai, kaip įsirengti kokybišką ir patogią darbo vietą

Namų biuras – 6 patarimai, kaip įsirengti kokybišką ir patogią darbo vietą

namų-biuras

Namų biuras vargu ar yra naujas reiškinys, tačiau dėl dabartinės globalios situacijos tai tapo neplanuotu reikalavimu daugeliui biuro darbuotojų. Net 90% Šiaurės šalyse vykdytoje apklausoje dalyvavusių žmonių teigė, kad darbo iš namų teikiami privalumai padidina produktyvumą ir kelia motyvaciją. Tendencijos rodo, kad ateityje, atradę namų biuro privalumus, vis daugiau darbuotojų esant galimybei rinksis darbą iš namų.

Tam, kad susidarius naujoms darbo sąlygoms neprarastumėte produktyvumo bei darbo našumo, svarbu susikurti erdvę, kurioje jums malonu būti bei kurioje netrukdomi galėsite atlikti reikiamus darbus. Teisingai priimdami sprendimus dėl savo namų  biuro dizaino, investuojate į savo sveikatą, nuotaiką bei produktyvumą. Tad žemiau pateikiame keletą svarbiausių patarimų, kuriuos verta apgalvoti prieš kuriant darbo erdvę namuose.

Vieta

Idealiu atveju jūsų biuras turėtų būti ramioje vietoje, kuri suteikia jums privatumo. Jei neturite galimybės darbui paskirti atskiro kambario, pabandykite surasti vietą, kuri yra nuošaliau nuo pagrindinių kambarių, kuriais naudojasi kiti namų gyventojai. Taip sumažinsite pašalinių garsų tikimybę ir bus lengviau susikaupti. Turėtumėte apibrėžti profesinę darbo erdvę, kuri atskirs jūsų asmeninį gyvenimą. Tačiau nepamirškite, kad apibrėžti svarbu ne tik fizinę erdvę. Pagalvokite apie geriausią būdą pasiekti balansą tarp asmeninio gyvenimo ir darbo. Karjeros ekspertai sutaria, kad tai neprivalo būti griežtų valandų apibrėžimas, tai daugiau galimybė būti lanksčiam ir gebėti skirti užtektinai laiko profesiniam darbui bei asmeniniams poreikiams.

namų-biuras

Komfortas

Vienas svarbiausių momentų kuriant darbo vietą – tai komfortas. Jei svarstote į kokius baldus investuoti, ergonomiška kėdė ir stalas turėtų būti jūsų sąrašo viršuje. Investicija į tinkamus baldus – tai investicija į save. Prie darbo stalo ir kėdės praleidžiate ilgas valandas, tad įsitikinkite, jog baldai būtų pritaikyti jūsų patogumui: tinkamo aukščio ir dydžio, suteikiantys nugaros bei alkūnių atramas. Ergonomika - teisingos kūno padėties pasirinkimas dirbant, sumažins nuovargį bei  palaikys geresnę fizinę sveikatą ilgalaikėje perspektyvoje. Kokybiškų baldų pasirinkimas lemia kokybišką jūsų gyvenimą tiek darbo metu, tiek po jo.

Apšvietimas

Nenuvertinkite apšvietimo svarbos. Geriausias pasirinkimas – natūralus apšvietimas, dienos šviesa pažadina budrumą ir produktyvumą.  Apsiniaukusiomis dienomis bei vakarais rinkitės šiltų atspalvių šviesas jei norite atpalaiduojančios atmosferos. Tuo tarpu šaltesnių spalvų pasirinkimas padės išlikti aktyviems net ir vėlesnėmis darbo valandomis. Šiandien biuruose įrengiami išmanūs šviestuvai, prisitaikantys prie erdvės natūralaus apšvietimo, tad kodėl nepasirūpinus kokybišku apšvietimu savo namų biure?

Jaukumas

Namų biuras teikia galimybę  pasirinkti mėgstamą aplinką ir dekorą. Įtraukite kelis asmeninius daiktus, kurie suteiks jaukumo ir personalizuos jūsų erdvę. Pavyzdžiui, plataus formato nuotrauka šiuolaikinių technologijų pagalba atspausdinta ant akustinės panelės.

 

Taip pat, rekomenduojama erdvėje atrasti vietos keletui žalių augalų. Jie pakelia nuotaiką, suteikia spalvos ir gyvasties erdvei. Miuncheno universiteto nustatyta, kad žalia spalva, siejama su augimu bei ryžtu, pažadina kūrybiškumą, o augalai darbo erdvėje gali padidinti darbuotojų produktyvumą iki 15%. Neauginantiems gyvų augalų namuose yra išeitis – novatoriški, natūraliai atrodantys dirbtiniai augalai.                          

namų-biuras

Tvarka

Kai galvojame apie nuotolinio darbo reikmenis, dažnai įsivaizduojame tiesiog kompiuterį. Tačiau, priklausomai nuo jūsų darbo pobūdžio, tikriausiai turėsite keletą dokumentų, užrašinių, rašiklių ir kitų raštinės reikmenų. Paskirkite tam mažą spintelę ar stalčių. Paslėpkite nereikalingus laidus ir įkroviklius. Gebėsite lengviau susikaupti, kai aplinka bus švari, tvarkinga ir organizuota.

20-20-20

Kas 20 minučių nustokite žiūrėti į savo ekraną, nukreipkite žvilgsnį pro langą už 20 metrų, stebėkite objektą 20 sekundžių. Šis pratimas leis atpalaiduoti akis nuo įtampos bei sumažins galvos skausmo tikimybę. 20-20-20 tai maža taisyklė pakeičianti daug. Beje, nukreipdami žvilgsnį į langą, taip pat prisiminsite, kad reguliariai turėtumėte pravėdinti patalpą įleisdami gryno oro. 

Suprantama, kad ne kiekvieni namai pritaikyti darbui iš namų, tačiau naudodamiesi šiais keliais patarimais, sukursite erdvę, kurioje galėsite susitelkti ir atlikti darbus.

Jei ieškote daugiau įkvėpimo arba esate pasirengę įsigyti darbui pritaikytų ergonomiškų sprendimų jūsų biurui patikrinkite keletą nuostabių pasirinkimų iš Ergolain.lt

Straipsnyje naudojamos nuotraukos iš Pexels.com