Galutinis tikslas: ekologiška, tvaru, vadovaujantis žiedine ekonomika

Galutinis tikslas: ekologiška, tvaru, sukurta vadovaujantis žiedine ekonomika

,,GAMINTI-VARTOTI-IŠMESTI'' keičiame į ,,MAŽINTI-ATKURTI-RŪŠIUOTI-PERDIRBTI''

Ergolain įmonėje pastarąjį šūkį taikome jau keletą metų – žiedinė ekonomika yra viena iš mūsų įmonės vertybių. Įmonės įdirbis tvarumo link suformavo patirtį, kuria jau galime dalintis su pasauliu. Džiaugiamės, kad tokia galimybė atsirado dėka Lietuvos Inovacijų Centro. Kvietimas dalyvauti tarptautiniame webinare ir pristatyti Ergolain įmonės kelionę tvarumo link priminė, kaip svarbu dalintis žiedinės ekonomikos principu bei skatinti kolegas, įmonių vadovus nebijoti priimti pokyčius, kurie kurtų tvarią ateitį.

Prieš keletą metų Ergolain sudarę veiksmų planą ėmėsi pokyčių. Įmonėje atnaujinome gamybos procesus mažindami atraižų kiekį po produkcijos. Likusios atraižos bei seni baldai perdirbami ir kaip nauja žaliava grįžta į gamyklą. Taip mažiname naujų žaliavų vartojimą. Esant poreikiui, atsakingai įsitikiname, jog tiekiama mediena atitinka tvarios miškotvarkos principus. Minkštųjų baldų gamybai renkamės tvarius audinius iš natūralios vilnos, perdirbto poliesterio, kuris išgaunamas iš jūroje surinkto plastiko. Visus šiuos audinius galima pakartotinai perdirbti. Taip pat, visi mūsų gamykloje gaminami baldai pakuojami lengvai perdirbamomis medžiagomis, kurias po baldų surinkimo galima atsakingai išrūšiuoti.

Žiedinės ekonomikos principai biuro erdvėse

 

Tvarumo principai diegiami gamyboje labai svarbūs, tačiau žiedinės ekonomikos principus stengiamės taikyti ir biuro erdvėse. Tiek įmonės darbuotojų, tiek visuomenės edukacija dažnai primena kaip paprasti įpročių keitimai padeda aplinkosaugai. Popieriaus bei plastiko mažinimas, rūšiavimas, tvarios maisto, gėrimų pakuotės. Ši informacija tikrai daugeliui žinoma, tad lieka suprasti kaip svarbu ją taikyti praktiškai. Įmonės vadovai turėtų atkreipti darbuotojų dėmesį suteikiant kuo geresnes sąlygas taikyti šiuos paprastus principus. Galbūt dalį popierinės dokumentacijos galite perkelti į skaitmeninį formatą? Ar darbovietėje turite rūšiavimui skirtas vietas?

 

Šiuos ir kitus klausimus keliame sau kasdieną stengdamiesi nuolat tobulėti bei veikti tvarumo link. Rezultatai šiuo metu galbūt ir nepastebimi, bet po dešimties metų tikrai džiaugsimės sąmoningai ir laiku nusprendę apsaugoti, tai, ką teikia gamta.