TVARESNĖ DARBOVIETĖ. KĄ GALIME PAKEISTI? | Ergolain.lt

TVARESNĖ DARBOVIETĖ. KĄ GALIME PAKEISTI?

Natūralu, jog kiekviena įmonė siekia augti, tobulėti bei pristatyti kurtas inovacijas bei naujus produktus. Tvarios naujovės ir dizainas vis dažniau pasiekia mūsų namus ir darbo aplinką. Tokio produkto gamyba sumažina neigiamą poveikį aplinkai, tačiau senų produktų naudojimas ir perdirbimas taip pat galėtų būti aplinkai draugiškesnės įmonės augimo etapu. Be gamybos bendrovių, socialinė ekonominė pasaulio industrija yra labai plati. Dažnai nesusimąstome, kokią įtaką aplinkosaugai daro įvairios įmonės ir verslai paprasčiausiai organizuodami darbą biuro aplinkoje.

Kelių kasdieninių biuro įpročių pakeitimas ir produktų įsigijimo bei naudojimo koregavimas gali turėti didžiulės įtakos bet kurios įmonės aplinkos išsaugojimo pėdsakui. Pateikiame keletą greitų ir lengvai įgyvendinamų sprendimų, kuriuos be didelių investicijų ar pastangų galėsite praktikuoti darbovietėje.

 

  1. IŠŠŪKIS

Pavyzdžiui, galite susikurti iššūkį –mėnesį praleisti be plastikinių valgymo reikmenų ir apdovanoti tuos, kurie jo laikosi. Mėnesiniai komandos iššūkiai gali būti smagus ir įdomus būdas savo įmonės komandai pristatyti žalesnės ateities idėją ir įtraukti visus kartu prisidėti prie teigiamų aplinkai pokyčių.

  1. POPIERIUS

„Šioje srityje žaliausi būsite tuomet, kai visai atsisakysite popieriaus naudojimo“ - sakė Vince Digneo, „Adobe“ tvarumo strategas. Pataisymai ant popieriaus, revizijos ir perspausdinimai sudaro 90% visų biuro atliekų JAV. Sprendimas pakankamai aiškus: kai tik įmanoma, siekti dokumentus laikyti skaitmeniniuose formatuose. JAV atliktas tyrimas parodė, jog išmetamų dujų, sukeliančių šiltnamio efektą, kiekis sumažėtų 1,45 tonos, jei atsisakytume bent 10% sunaudojamo biuro popieriaus arba, palyginimui, atsisakytume apie 28 000 vienetų automobilių keliuose.

  1. TECHNOLOGIJOS

Rinkitės daugiafunkcinius įrenginius, pavyzdžiui, spausdintuvus, kurie gali spausdinti, kopijuoti ir nuskaityti dokumentus. Tokie įrenginiai suvartoja daug mažiau energijos. Taip pat įrodyta, kad jie sumažina perteklinį vartojimą, nes darbuotojai, kuriems tenka eiti prie bendros mašinos, rečiau tai daro be reikalo.

  1. PERDIRBIMAS IR RŪŠIAVIMAS

Perdirbkite bei rūšiuokite. Apskaičiuota, kad už kiekvieną toną perdirbto popieriaus sutaupoma apie 17 medžių ir apie 26 500 litrų vandens. Rūšiavimas daugeliui jau įprastas namuose, tad darbo vietoje šio įpročio nevertėtų pamiršti. Vykdant naujus projektus, pastebėjome, jog vis dažniau įmonių atsisako šiukšlių dėžių po kiekvienu darbo stalu ar įvairiose biuro vietose. Gudrus patarimas: paskirkite vieną vietą rūšiuojamoms atliekoms, taip darbuotojas net ir nesąmoningai pasirinks atsakingą atliekų išmetimą.

 

5. TRANSPORTAS

Skatinkite keliones į darbą ir atgal pėsčiomis ar dviračiu. Pasirūpinkite dviračių stovais, kur darbuotojai saugiai galėtų palikti dviračius darbo metu. Investuokite įsigydami įmonei priklausančių dviračių ar paspirtukų, kuriais darbuotojams būtų patogu keliauti į susitikimus ar tiesiog pasivažinėti pertraukų metu.

  1. AUGALAI

Įneškite į biurą šiek tiek žalumos. Augalai gamina daugiau deguonies kompensuodami bet kokius chemikalus. Tuo pačiu, biuro patalpa bus spalvingesnė, švaresnė, kas padidins darbuotojų produktyvumą. Patalpose, kuriose gyvi augalai negali išgyventi dėl netinkamų sąlygų, kaip drėgmė, per didelis arba per mažas šviesos kiekis, skersvėjai ir pan., dirbtiniai augalai gali tapti puikia alternatyva. Tai idealus variantas biuruose ir viešo naudojimo patalpose, kuriose nėra arba sunku rasti žmogų, kuris kiekvieną dieną rūpintųsi gyvais augalais.

 

 

Ergolain siūlo:                                                                                                    Aukštos kokybės ir itin tikroviškai atrodantys augalai skirti dekoruoti biurus, konferencijų sales bei viešbučius.                                                                              Daugiau informacijos:                                                              https://gotessons.com/en/products/artifical-plants-and-pots

  1. INTERJERAS IR BALDAI

Biuro baldai, pagaminti iš perdirbtų ir perdirbamų medžiagų gali būti investicija į ilgaamžius produktus, kurie tarnaus ne vienerius metus suteikdami ne tik komfortą, bet ir išties didelę pridėtinę vertę įmonės ekologiškų vertybių puoselėjimui. Ypatingai jaukų interjerą kuria natūralios medžiagos kaip medis, vilna, akmuo. Tačiau renkantis šias medžiagas reikėtų prisiminti, jog natūralūs ištekliai nėra begaliniai, tad juos taip pat verta naudoti atsakingai.

Ergolain siūlo:                                                                                                              Tai ne tik puikaus dizaino ir ergonomiškumo pavyzdys, kėdė sukurta naudojant daugybę perdirbtų komponentų, kuriuos lengva išardyti ir panaudoti naujam gaminiui.                                                                             Daugiau informacijos: https://www.flokk.com/global

Jeigu įmonės misija atspindi darbuotojų vertybes, o įvesti pokyčiai kuria teigiamus rezultatus, tvarumo misijos pareiškimas gali padėti prisiimti aplinkosauginę atsakomybę ilgalaikėje perspektyvoje. Tai ne tik padės kurti teigiamą socialinį bei aplinkosauginį poveikį, bet, tikėtina, paskatins tvarius pokyčius rinktis ir kitas įmones ar individualius asmenis.

 

 

 

ERGOLAIN „BE GREEN“ reguliuojamo aukščio stalo ir konteinerio komplektas yra sukurtas remiantis tvarumo principais, kuriais siekiama mažesnėmis sąnaudomis sukurti didesnę pridėtinę vertę.  

Daugiau informacijos: BE GREEN | Ergolain.lt