Šiuolaikiškame biure kūrybiškai įgyvendinta ir statybų aikštelės idėja | Ergolain.lt

Šiuolaikiškame biure kūrybiškai įgyvendinta ir statybų aikštelės idėja

Naujasis „Conresta“ biuras labiau primena IT startuolio, o ne generalinės rangos bendrovės biurą. Dešimtmetį mininti kompanija inovatyvų požiūrį pademonstravo ne tik atnaujinusi kompanijos prekinį ženklą, įgyvendindama projektus ar inovatyviai organizuodama procesus, bet ir įsikurdama šiuolaikiškame, kompanijos vertybes atspindinčiame biure. Šio biuro interjero autorės – dizaino studijos DVI architektės Radvilė Tirevičiūtė ir Laura Dabravalskytė, o interjero, ergonomikos sprendimus padėjo įgyvendinti ergonomiškų biuro sprendimų kompanija „Ergolain“.

Interjeras – tai lyg statybų aikštelė

Pasak vienos iš interjero autorių Radvilės Tirevičiūtės, vienas pagrindinių šiuolaikinio biuro bruožų – darbuotojų emocinis pasitenkinimas darbo vieta, o gerą darbinę atmosferą garantuoja interjero sprendimai, ergonomiška darbo vieta bei funkcinis biuro išplanavimas, pritaikytas konkrečios kompanijos veiklos specifikai. „Erdvės turi būti lengvai transformuojamos, pritaikomos ar keičiamos priklausomai nuo darbo pobūdžio, – sako R. Tirevičiūtė. – Šiuolaikiniame biure reikia numatyti poilsio, žaidimų kambarius, kolektyvines erdves, kuriose neformaliai bendraudami darbuotojai gali keistis informacija, generuoti idėjas, kurios taip pat gali sukurti didelę pridėtinę kompanijai“.

 

Nors kompanijos „Conresta“ biuras gali pasirodyti nestandartinis, interjero koncepciją jos kūrė atsižvelgusios į kompanijos veiklos pobūdį: „Kiekvienam architektui ir dizaineriui labai svarbu, kad jo ir kliento vizija sutaptų, – sako R. Tirevičiūtė. – Mums labai pasisekė, kad mūsų pasiūlyta koncepcija klientas priėmė ir palaikė nuo pat pradžių, todėl ir galutinis rezultatas pavyko“.

 

Kurdamos „Conrestos“ biuro idėją architektės pasiūlė statybos aikštelės idėją. „Tai centrinė biuro dalis, kurioje dominuoja tamsūs spalviniai tonai – čia tarsi klojami pamatai svarbiausių įmonės klausimų sprendimui. Aplink šią erdvę suplanuotos kitos funkcinės biuro erdvės ir patalpos, kurios yra šviesios – tai lyg švarus popieriaus lapas, čia vyksta būsimo statybos objektų projektavimo, planavimo darbai“.

Kompanijos identitetą šiame interjere pabrėžia ir originalūs interjero sprendimai, pačių architekčių sukurtos autorinio dizaino interjero detalės. Pasak architektės, visos originalios dizaino idėjos joms gimė statybų aikštelėje, analizuojant statybų procesus, panaudojus kasdienines statybų medžiagas ir kūrybiškai integruojant jas į interjero visumą. „Tarkim, sėdėjimo zona suformuota iš... statybinių blokelių, sietyną sukūrėme iš... statybininkų šalmų. Tačiau kiekvienas sprendimas buvo kruopščiai apgalvotas, atliekantis ne tik konkrečią funkciją, bet ir pabrėžiantis šios kompanijos identitetą. Smagu, kad užsakovai mūsų pasiūlymus labai palaikė, o nestandartinius interjero sprendimus labai profesionaliai ir kokybiškai padėjo įgyvendinti „Ergolain“ kompanija“.

Ypatingas dėmesys išplanavimui ir ergonomikai

Pasak architektės, šiuolaikinis biuras nėra vieno universalaus išplanavimo modelio, todėl labai svarbu atsižvelgti į konkrečios įmonės darbo organizavimo specifiką, darbuotojų poreikius. „Prieš pradėdamos projektuoti šio biuro interjerą atlikome taip vadinamą „workplace survey“ tyrimą, kuris mums padėjo identifikuoti, kas šios kompanijos darbuotojams svarbu biure, kaip jie dirba, kokios funkcinės zonos jiems atrodo reikalingiausios“, – pasakojo architektė.

biuro-baldai-įrengimas-verslui

Šiame biure suplanuotos skirtingo dydžio akustinės darbo erdvės, kuriose darbuotojai gali atlikti susikaupimo reikalaujančias užduotis. Centrinė erdvė – tarsi pagrindinis traukos centras, kur susitikę kolegos gali bendrauti, išgerti kavos, aptarti einamuosius reikalus netrukdydami kabinetuose dirbantiems kolegoms. „Labai džiaugiamės posėdžio salėmis, kurias galima transformuoti į vieną bendrą erdvę pagal kompanijos poreikius“, – sako R. Tirevičiūtė. Architektės daug dėmesio skyrė nestandartinėms erdvėms: biure įrengtas mini amfiteatras, kurio visos sienos padengtos magnetine rašymo lenta. „Tai puiki bendravimo zona, darbuotojai čia gali dalintis vidine informacija, darbiniais eskizais ar net pasidalinti atostogų nuotraukomis. Gyvam bendravimui įrengėme ir akustinius boxus, kuriuose netrukdant kitiems darbuotojai gali rengti susitikimus arba priešingai – padirbėti vienumoje, kai reikia atlikti susikaupimo reikalaujančias užduotis“.

 

Šiame biure kompanija ypatingą dėmesį skyrė ergonomikos sprendimams, pradedant erdvių išplanavimu, reguliuojamo aukščio stalais, kokybiškomis ergonomiškomis kėdėmis, apšvietimu baigiant akustiniais sprendimais, kuriuos profesionaliai ir kokybiškai realizavo ergonomiškų biuro sprendimų kompanija „Ergolain“. „Manau, šiame interjere mums pavyko rasti puikų balansą tarp darbo, poilsio ir bendravimo zonų, o toks biuro interjeras, padeda darbuotojams ne tik produktyviai dirbti, bet ir skatina bendrauti, dalintis informacija, diskutuoti, rasti sau jaukią erdvę poilsiui ar įkvepiančią erdvę darbui“, – sakė R. Tirevičiūtė.