POILSIO ERDVĖS – DARBOVIETĖS PRANAŠUMAS | Ergolain.lt

POILSIO ERDVĖS – DARBOVIETĖS PRANAŠUMAS

Mobilumas, kurį siūlo nešiojamieji kompiuteriai, telefonai ir planšetiniai kompiuteriai, gebėjimas dirbti bet kur paskatino įvesti netradicines erdves. Tai apima poilsio erdves, kurios yra išsibarsčiusios po biurą, leidžiančios darbuotojams atsitraukti nuo įprastos darbo vietos ir praleisti laiką kasdieniškesnėje aplinkoje. Pandemijos atokvėpiu darbuotojams grįžtant į biurus laisvalaikio erdvės biuruose tapo ypatingai reikšmingos. Iš dalies jos primena namų komfortą, kuriame jau įpratome dirbti. Tyrimai rodo, kad 93% technologijų pramonės darbuotojų buvo labiau linkę likti versle, kuris savo darbuotojams sukūrė tokias erdves, kaip poilsio kambariai. Šiuolaikiniame biure skatinant darbuotojus nelikti namuose, įmonės, kurios imasi šių papildomų veiksmų, kad galėtų pasirūpinti savo darbuotojais, turi pranašumą.

ERGOLAIN Projektai: Vipps poilsio erdvė (Norvegija)

Trumpos pertraukėlės darbo metu skatina darbuotojų produktyvumą, prisideda prie darbuotojo fizinės bei psichologinės gerovės. Neformalūs pokalbiai su kolegomis, kavos pertraukėlės kuria darbovietės kultūrą, kolegų tarpusavio bendravimą bei pažinimą. Poilsio erdvės siūlo susiburti į bendradarbiavimą ir pasidalinti idėjomis naujoje erdvėje. Tačiau, poilsio zonų sukūrimas skatina darbuotojus ne tik pailsėti, nes tyrimas rodo, kad 35% US darbuotojų naudojasi poilsio erdvėmis ir rimtam darbui. Čia organizuojami laisvesni susitikimai ar individualus darbas norint atsitraukti nuo įprastinės darbo vietos.

ERGOLAIN Projektai: Vipps poilsio erdvė (Norvegija)

Kad poilsio erdvė būtų jauki, skatintų kūrybiškumą bei novatorišką mąstymą, patraukli, bet tuo pačiu ir tinkama darbui, pasitelkiamas kambario išplanavimas, interjeras bei tinkamai parinkti baldai. Būtiniausi šios erdvės sprendimai tai:

ERGOLAIN standartinis minkštasuolis BOXY
  •   Akustika (akustinės panelės, akustiniai minkštasuoliai, akustinis apšvietimas atskiria zonas, suteikia privatumo bei izoliuoja garsą)

 

  •    Tinkamas apšvietimas (kadangi darbuotojai renkasi poilsio zonas ir darbui – tinkamas apšvietimas yra būtinas)

 

  •       Minkštasuoliai (minkšti, jaukūs ir šiek tiek formalesni mažiems susitikimams)

  •   Neįprastų formų minkšti baldai, kviečiantys ne tik prisėsti, bet ir prigulti ar kitaip jaukiai įsitaisyti, kas yra priešinga taisyklingam sėdėjimui darbo vietoje. Priešingas poilsis, nei taisyklingas sėdėjimas darbo kėdėje taip pat padeda atsitraukti, pailsėti ir atgauti produktyvumą dienos eigoje.

 

  •  Bendradarbystės stalai. Platūs ir erdvūs stalai leidžia komandiškai susiburti, kas ypatingai svarbu generuojant idėjas bei atliekant kūrybinius darbus. Prie šio stalo nei vienas neliks atskirtas ir kiekvieno mintys bus išgirstos.

ERGOLAIN standartinis minkštasuolis BASTION
ERGOLAIN Projektai: ,,Helis'' poilsio erdvė

Be būtiniausių ypatumų šios erdvės taps patrauklesnės jei pridėsite išskirtinio dizaino ar kūrybiškų elementų. Pavyzdžiui, ,,Ergolain’’ dizaineriai ,,Revolut’’ projekte poilsio erdvėje kabino supynes. Projekte ,,Helis’’ poilsio zoną puošėme dirbtinės žolės siena, išdėstėme erdvėje sėdmaišius bei pastatėme stalo futbolą. Sprendimų kaip šias erdves paversti interaktyviomis yra daugybė: dideli sienų ekranai suburs darbuotojus bendroms filmų peržiūroms, stalo tenisas bei kiti žaidimai skatina komandos formavimą, kreidinė siena leis ant jos piešti, rašyti, motyvuoti darbuotojus įvairiomis žinutėmis.

ERGOLAIN Projektai: ,,Revolut'' poilsio erdvė

POILSIO ERDVĖ - ĮMONĖS IDENTITETAS

2019 metų „Turnstone“ tyrimas parodė, jog tik 25% JAV darbuotojų turi galimybę naudotis poilsio erdvėmis darbovietėje. Pastebina, kad jaunoji karta rinkdamasi darbovietę jau atkreipia dėmesį į šį privalumą. Nustatyta, jog darbuotojai netgi sutinka su  10% mažesniu atlyginimu, jei įmonės biuro aplinka yra moderni, patogi ir inovatyvi. Išradinga poilsio erdvė gali tapti  bendrovės traukos centru jauniems talentams bei vieta, kur bus galima tinkamai pristatyti bendrovės vidaus kultūrą.

 

ERGOLAIN Projektai: ,,Revolut'' poilsio erdvė
ERGOLAIN Projektai: ,,AltSpace'' poilsio erdvė
Projektai: ,,AltSpace'' poilsio erdvė
Projektai: ,,Danske bank'' poilsio erdvė
Projektai: ,,Danske bank'' poilsio erdvė