„Nulis šiukšlių po stalu“: kaip rūšiuojame Ergolain | Ergolain.lt

„Nulis šiukšlių po stalu“: kaip rūšiuojame Ergolain

Biuro ir HORECA baldų projektų „Ergolain“ įmonių grupė prisijungė prie „Vilniaus atliekų tvarkymo administratoriaus“ (VASA) iniciatyvos „Nulis šiukšlių po stalu“ ir su visuomene bei verslu dalinasi patirtimi, kaip efektyviai diegti atliekų rūšiavimo įgūdžius biure.

95 proc. Lietuvos gyventojų rūšiuoja atliekas, o daugiau nei pusė jų tą daro nuolat – rodo metų pradžioje atlikta „Baltijos tyrimai“ apklausa. Kasmet paskutinėmis lapkričio dienomis Europoje minima atliekų mažinimo savaitė, kurios metu visose Europos valstybėse atkreipiamas dėmesys į atliekų mažinimą ir rūšiavimą.
Biuro ir HORECA baldų projektų „Ergolain“ įmonių grupės ekspertai konsultuoja ir padeda įmonėms Lietuvoje ir užsienyje įsirengti biurus. Tvarumo standartai, atliekų rūšiavimas, gamtai draugiškų sprendimų diegimas kasdienėje veikloje senokai yra „Ergolain“ įmonių grupės kasdienė darbo praktika. Projektuodami biurus klientams siūlome atsisakyti šiukšliadėžių prie kiekvienos darbo vietos ir kaip teikiamą tokios praktikos pavyzdį nurodome mūsų įmonės biurą.

Nulis šiukšlių po stalu

Daugiau nei dešimtmetį „Ergolain“ biure po darbuotojo stalu nerasime šiukšlių dėžės. Visas atliekas metame į tris specialiai rūšiavimui skirtas šiukšliadėžes. Suprantama, visiems reikėjo laiko, kad susiformuotų nauji įpročiai. Iš pradžių ne visi darbuotojai buvo patenkinti, kai kaskart, norint išmesti šiukšlę, reikėjo atsistoti ir nueiti iki šiukšliadėžės. Visgi dabar jau nebeįsivaizduojame, kad galėtų būti kitaip ir dauguma darbuotojų rūšiavimo praktiką taiko jau ne tik darbe, bet ir namie.

Ergolain TableAir stalas ©Rasa Ašmonaitė photo
ERGOLAIN biuras

Remdamiesi ilgamete praktika, vardijame rūšiavimo biure pliusus:

  • gražus vaizdas po darbo stalu;
  • dažniau pakylame nuo kėdės, pasivaikščiojame po biurą, pasikalbame su kolegomis;
  • mažiau darbo valytojams, nes biuro šiukšlės surūšiuotos;
  • mažiau šiukšlių, nes, pvz., užsakydami maisto pristatymą į „Ergolain“ biurą, užsakome tokį, kurio pakuotes galime išrūšiuoti.

 

Jeigu norime gyventi švaresnėje aplinkoje, pradėkime nuo mažių žingsnių savo įmonės biure.

Kviečia prisijungti

 

 

VASA kviečia šalies įmones atsisakyti pavienių šiukšlinių darbuotojų kabinetuose ir rūšiuoti atliekas bendrose šiukšlinėse biuro patalpose.

 

„Daugumą biuro atliekų, įskaitant popierių, baterijas, maisto pakuotes, panaudotus rašiklius ir rašalo kasetes, galima perdirbti. Tačiau, jei biure nėra atliekų rūšiavimo šiukšliadėžių, viskas keliauja į kabinete esančią šiukšlinę, kurios turinys dažniausiai atsiduria mišrių atliekų konteineriuose“, – sako VASA direktorė Justina Prunskienė.

 

Statistiškai yra paskaičiuota, kad vidutinis biuro darbuotojas kasmet sunaudoja apie 10 tūkst. popieriaus lapų, tad individualių šiukšlinių kabinetuose atsisakymas paskatintų darbuotojus atsakingiau vartoti biuro reikmenis ir popierių. Be to, tai prisidėtų ir prie geresnio atliekų tvarkymo.

 

„Atliekų rūšiavimas yra reikšmingas žingsnis tausojant aplinką – taip taupome vis labiau senkančius gamtos išteklius, mažiname sąvartynus, saugome gyvūnus ir aplinką nuo taršos bei neigiamo atliekų poveikio. Be to, rūšiuojant atliekas sumažinamas bendrų komunalinių atliekų kiekis, tad sumažėja ir jų tvarkymo kaina. Išrūšiuotos perdirbamos pakuotės yra prikeliamos antram gyvenimui, o perdirbimui netinkančios atliekos yra naudojamos energijai išgauti“, – aiškina VASA vadovė.

Ergolain Table Air stalas
ERGOLAIN biuras
Ergolain biuras @Kęstutis Jonaitis
ERGOLAIN biuras