Mokymosi aplinka yra vienas iš esminių veiksnių, lemiančių ugdymo rezultatus. Šiuolaikinė mokymosi aplinka kuriama taip, kad moksleiviai ir studentai vienodai kokybiškai galėtų mokytis tiek savarankiškai, tiek grupėje. Tinkamai suprojektuotos erdvės, kruopščiai atrinkti spalvų deriniai, apšvietimas, ergonomiški bei lengvai transformuojami baldai – visa tai didina mokinių bei studentų motyvaciją bei įsitraukimą į ugdymo procesą. Pateikiame „Ergolain“ dizainerių sprendimus, kaip šiuolaikiškai suformuoti ugdymo erdves.
PATALPŲ UNIVERSALUMAS
Pradedant kurti pastato interjerą, svarbu išsiaiškinti kiekvienos ugdymo įstaigos poreikius: kokie yra kasdieniai moksleivių ir studentų srautai, kuriose erdvėse praleidžiama daugiau laiko, kokios veiklos vykdomos kabinetuose ir pan. Dizaineriai atkreipia dėmesį į universalų patalpų išnaudojimą. Kiekviena pastato erdvė gali būti pritaikyta skirtingiems ugdymo tikslams. Gerai apgalvotas erdvių išdėstymas, patogus ir greitas interjero transformavimas suteiks ne tik daugiau jaukumo, bet ir paįvairins ugdymo procesą.
Balsių mokykla (Projekto vadovas: Ergolain Projektai)
Kauno kolegija (Projekto vadovas: Ergolain Projektai)
AKUSTIKA
Akustiniai sprendimai – tai ne tik garso izoliacija. Jie padeda atskirti erdves, sukurti atskiras patalpų zonas. Akustinių sprendimų galimybės labai įvairios: nuo stalų pertvarų, išskirtinio dizaino minkštasuolių, akustinių baldų, iki sienų panelių bei dirbtinių augalų. Taigi akustinės detalės gali tapti išskirtiniais interjero akcentais.
APŠVIETIMAS
Kad nereikėtų mokiniams kartoti: „atsisėsk rašyti prie lango“, apšvietimas turėtų būti pritaikytas konkrečioms erdvėms bei mokinių poreikiams. Kaip sukurti tinkamą apšvietimą:
Naudokite šviesos tonus, palaikančius erdvės funkciją;
Naudokite cirkadinį apšvietimą (prisitaikantį prie paros laiko).;
Pašalinkite natūralios šviesos kliūtis;
Specialiais jungikliais apšvietimą pritaikykite prie mokinių ar studentų vykdomos veiklos.
VU Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (Projekto vadovas: Ergolain Projektai)
Balsių mokykla (Projekto vadovas: Ergolain Projektai)
BALDAI
Transformuojami baldai gali padėti greitai pertvarkyti erdves ir pritaikyti konkrečiam ugdymo procesui bei mokinių ar studentų skaičiui. Tai ypač aktualu mažesnėms mokymo įstaigoms, kuriose ta pati erdvė gali atlikti kelias funkcijas.
ERGONOMIKA
Mokiniai ir studentai didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdami. Ergonomiški baldai padeda palaikyti gerą besimokančiųjų savijautą ir sveikatą bei mažina nuovargį. Be to, ergonomiškas kėdes bei reguliuojamo aukščio stalus galima pritaikyti kiekvieno ūgiui.
NEFORMALUS UGDYMAS
Šiuolaikinėse mokyklose vaikai ugdomi renkantis ne tik tradicinius mokymo metodus. Neformalaus ugdymo veiklos tampa dar įdomesnės, kai vyksta kitokiose erdvėse. Ryškios spalvos, neįprastos formos, minkštasuoliai, žaismingi dizainai – visa tai prisideda prie mokinių vaizduotės bei kūrybiškumo lavinimo. Mokytojų ir mokinių pamėgti, išskirtinio dizaino, ergonomiški GLOBE kamuoliai pagyvina kiekvieną erdvę. Be to, kamuolius galima naudoti vietoje įprastinių kėdžių. Šiose erdvėse galima turėti net sūpuokles - kūrybinių erdvių galimybės neribotos.
Balsių mokykla (Projekto vadovas: Ergolain Projektai)
Ergolain projektų galerija:
MKIC, Balsių mokykla, Gabijos progimnazija, Kauno kolegija, Socialinių mokslų kolegija, VDU Biblioteka, Vilniaus dailės akademija, Lietuvos mokslų akademija.
Daugiau projektų pavyzdžių žiūrėkite paspaudę ,,Daugiau''.