Kokios tendencijos šiemet vyraus namų ir biurų interjeruose? | Ergolain.lt

Kokios tendencijos šiemet vyraus namų ir biurų interjeruose?

Praūžus 2024-ųjų Stokholmo baldų parodai jau galima kalbėti apie naujausius vėjus baldų ir interjero pasaulyje. Ši paroda vadinama viena didžiausių skandinaviško dizaino platformų,  tačiau kartu pritraukianti ir išskirtinių dalyvių iš viso pasaulio. Čia pristatomos naujausios tendencijos ir novatoriški produktai.

Savo įžvalgomis ir metų tendencijomis iš parodos dalinasi  joje apsilankiusi ergonomiškų biuro baldų įmonės „Ergolain“ eksporto vadovė Dovilė Jakaitė, susipažinusi su įvairių šalių stendais ir juose pristatomais baldais bei interjero elementais, kurie tikėtina šiemet vyraus tiek namų, tiek biurų interjeruose.

Biofilinio dizaino elementai Ergolain projekte ,,Dialogai''

Tvarumas – pagrindinė tendencija

Pasak D. Jakaitės, tvarumo tendencija baldų pramonėje pastaraisiais metais įgavo didelę svarbą, nes vartotojai vis dažniau teikia pirmenybę ekologiškiems ir atsakingai gaminamiems produktams. Baldų gamintojai taiko tvarią praktiką, naudodami perdirbtas medžiagas, įgyvendindami aplinkai nekenksmingus gamybos procesus ir propaguodami dizainą, kuriame pirmenybė teikiama ilgaamžiškumui ir patvarumui. Daugelis įmonių taip pat taiko žiedinės ekonomikos principus, skatindamos pakartotinį baldų naudojimą, atnaujinimą ir perdirbimą, siekiant sumažinti atliekų kiekį.

Šis poslinkis link tvarumo ne tik atspindi augantį vartotojų sąmoningumą, bet ir pabrėžia atsakingesnio ir etiškesnio požiūrio į baldų gamybą ir vartojimą svarbą. „Pavyzdžiui mūsų įmonėje, kuriant baldus naudojamos ilgaamžės, kokybiškos medžiagos iš perdirbto plastiko, baldai, kuriami taip, kad atraižų būtų kuo mažiau. Vienas iš unikalių mūsų gaminių yra iš vienos baldinės plokštės pagamintas ergonomiško biuro stalo ir stalčių bloko komplektas. Mūsų meistrai sukūrė komplektą taip tiksliai ir optimaliai, kad pagaminus šį komplektą bene neliktų atliekų“,  – pasakoja D. Jakaitė.

Tarp spalvų – žemiški atspalviai ir pastelės

Dinamiškame baldų ir interjero dizaino pasaulyje šių metų kolorito tendencijos pasižymi turtinga spalvų palete, žadinančia šilumos pojūtį, ryšį su gamta. Aktualios ir spalvų kombinacijos, kuriose harmoningai dera šiuolaikinė ir nesenstanti estetika. „Viena ryškiausių spalvų parodoje buvo vadinamoji terakota, turinti žemiškus ir šiltus oranžinės, rudos ir raudonos atspalvius, suteikianti erdvėms dvariškos elegancijos,“ – įžvalgomis dalinasi baldų ekspertė.  

Dar viena labai ryški parodos spalva – žalia, simbolizuojanti gamtą ir tvarumą. „Tai universali ir gaivi spalva, kuri ypatingai dera su augančia aplinkosauginio dizaino tendencija. Parodoje taip pat išsiskyrė švelnaus atspalvio prigesinta mėlyna spalva, suteikianti interjerui ramaus rafinuotumo. Savo pozicijas išlaiko natūralūs medžio tonai, suteikiantys autentiškumo ir įžeminimo tarp ryškių spalvų,“ – pasakoja D. Jakaitė. Tarp spalvų populiarios ir įvairios prigesintos pastelinės spalvos, kuriančios prislopintą, bet elegantišką atmosferą.

Populiari mediena ir akmuo iš perdirbtų medžiagų

Šiuolaikinėje baldų ir interjero dizaino sferoje medžiagų pasirinkimas liudija transformacinį poslinkį link tvarumo ir autentiškumo. „Natūrali mediena išlieka pagrindine medžiaga, patrauklia dėl savo neatskiriamo ryšio su gamta. Pastebima tendencija naudoti akmenį, pagamintą iš perdirbtų medžiagų, ne tik dėl ekologiškų savybių, bet ir dėl unikalių tekstūrų bei charakterio, kurį jis suteikia erdvėms“, – dėsto baldų projektų vadovė. Anot jos, pastebimas polinkis naudoti mažiau metalo ir natūralaus akmens, atspindi švelnesnės estetikos troškimą.

Vyrauja jaukumą kuriantys audiniai

Pagrindinė tendencija yra audiniai, suteikiantys komforto jausmą. Tai tekstūros, kurias malonu liesti – nuo minkštų, garbanotų šenilų iki minkštų vilnonių apmušalų, suteikiančių jaukumo ir šilumos bet kokiam interjerui. Pasak D. Jakaitės, vis dar populiarus prieš porą sezonų į audinių sceną įsiveržęs buklė (bouclé pranc.) audinys, tapęs vienu geidžiamiausių variantų sofoms, kėdėms ir foteliams apmušti arba tokiems aksesuarams kaip pagalvėlės ar kilimėliai gaminti. Renkantis baldinius audinius svarbiausi kriterijai yra ilgaamžiškumas, atsparumas ir tvarumas. Ši tendencija pastebima per ekologiškas kolekcijas, sudarytas iš audinių, pagamintų iš perdirbto PET, o šiuolaikinės technologijos leidžia išgauti net ir labai švelnią tokio audinio tekstūrą.

Ryškios dvi formų tendencijos

Parodos lankytojos teigimu, ryškios dvi viena kitai prieštaraujančių formų tendencijos. Pirmoji, tai užapvalintų, švelniai vingiuotų linijų baldai. Tokios linijos sukuria ramybės, komforto, sklandumo ir vizualinio patrauklumo jausmą, o kita – priešinga – netašyto medžio, aštrių kampų, netaisyklingų formų tendencija, tarsi grąžinanti į senus laikus, kai žmogaus gyvenimas sukosi apie gamtą ir natūralius jos ciklus. Šis nukrypimas nuo tradicinio poliruoto ir rafinuoto dizaino žymi perėjimą prie organiškesnės ir natūralesnės estetikos.

2024 metais baldų tendencijos žymi tikrumo ir drąsių dizaino pasirinkimų erą. „Nerafinuotų medžių ir aštrių kampų derinys skatina žmones vertinti netobulumus ir mėgautis drąsiomis estetinėmis formomis. Šie metai kviečia išsilaisvinti, kurti individualumą, įnešti įvairovės tiek į namų, tiek į biurų dizainą“, – užbaigia baldų ekspertė.

Ergolain_THERMO FISHER @Kęstutis Jonaitis (2)