Ergolain Stokholmo baldų parodoje 2020 | Ergolain.lt

Ergolain Stokholmo baldų parodoje 2020

Vasario 4-8 dienomis Stokholme vyko 70-oji baldų ir dizaino paroda „Stockholm Furniture Fair“. Šis renginys kartu su Kelno ir Milano baldų parodomis laikomas vienu svarbiausių baldų rinkos renginiu Europoje. Jau antrus metus iš eilės parodoje dalyvauja ir ergonomiškų baldų gamyba bei interjero sprendimais užsiimanti įmonių grupė – „Ergolain“.

 

Stokholmo parodos išskirtinumas – itin ryški orientacija į Skandinavijos šalių gamintojus ir rinkas. 2019 metais 40 000 kvadratinių metrų plote eksponavosi 676 gamintojų iš 37 šalių, iš jų net 80proc. buvo iš Skandinavijos šalių. Dar vienas Stokholmo parodos išskirtinumas – tikslinė lankytojų auditorija: beveik pusę (49 proc.) yra architektai ir dizaineriai, o daugiau kaip trečdalis (29 proc.) – Skandinavijos šalių baldų prekybininkai.

 

Pasak „Ergolain“ plėtros vadovės Vilmos Bružienės, Skandinavijos rinka lietuvių baldų gamintojus itin domina, tačiau į ją patekti nėra taip paprasta: „Skandinavai labai pasitiki vietinėmis kompanijoms, jų kokybės ir dizaino reikalavimai yra itin aukšti, todėl įsitvirtinti šioje rinkoje nėra paprasta.

2019 - aisiais „Stockholm Furniture Fair” „Ergolain“ debiutavo C salėje. Kompanijos stendo koncepcija bei baldų kolekcijos patraukė ne tik lankytojų, bet ir organizatorių dėmesį. Šiais metais lietuviams buvo pasiūlyta persikelti į A salę, kurioje dalyvauja visame pasaulyje gerai žinomi baldų gamintojai. „Ši paroda laikoma pirmaujančiu skandinaviško dizaino renginiu, o atsižvelgus ir
Skandinavijos rinkos uždarumą, aukštus reikalavimus dalyviams – tai yra didelis įvertinimas“, – įžvalgomis dalijasi V. Bružienė.

Konkuruoja autoriniu dizainu ir kokybe

V. Bružienė pasakoja, kad sulaukti sėkmės itin konkurencingoje rinkoje galima didžiausią dėmesį skiriant autoriniam dizainui, kokybei ir koja kojon žengiant su aktualiausiomis biuro dizaino tendencijomis.

 

Šiemet parodoje „Ergolain“ be sėkmingiausių jau anksčiau sukurtų standartinių biuro baldų serijų pristatė ir tris naujienas. Pasak V. Bružienės, šiuolaikiniuose biuruose ieškoma balanso tarp uždarų ir atvirų erdvių, o gamintojai siūlo baldus, kurie būtų mobilūs, pritaikomi skirtingoms darbinėms situacijoms. Tad viena aktualiausių pastarųjų metų tendencijų – pusiau atviros darbo zonos su specialiomis akustinėmis pertvaromis, akustiniais baldais ir pokalbių „būdelėmis“.

 

2019 metų parodoje „Ergolain“ pristatė architekto Ryčio Mikulionio funkcionalų išskirtinio dizaino akustinį minkštasuolį „Boxy“, kuris sulaukė didžiulio susidomėjimo, todėl buvo nuspręsta ji eksponuoti ir šiais metais. O tarp šių metų naujienų – „Ergolain“ sukurta akustinė būdelė, skirta privatiems pokalbiams.

Po itin sėkmingos minkštų baldų serijos „BAY“, kuri stovi ir NATO būstinėje Briuselyje, „Ergolain“ tęsia produktyvų bendradarbiavimą su architektų duetu – Inesa Malafej ir Arūnu Sukarevičiumi. Stokholme pristatytas naujausias bendras projektas – minkštasuolių serija „Bastion“. „Šio baldo stilistinis išskirtinumas – didelės minkštos pagalvės, kurios kontrastuoja su
elegantišku tiesiu baldo rėmu. Sofos dizainas interjere tarsi panaikina ribas tarp biuro ir namų“, – apie naujausią kūrinį pasakoja A. Sukarevičius.

Dar viena svarbi šiuolaikinio biuro tendencija – reguliuojamo aukščio darbo stalai, vertinami dėl savo ergonomikos ir ypač populiarūs Skandinavijos šalių biuruose. Parodoje „Ergolain“ taip pat pristatė naują architekto Viačeslavo Malenko sukurtą reguliuojamo aukščio stalų junginį „Endy“, kuris turi begalę modifikacijų tiek ilgio, tiek ir dizaino aspektais. Šiais stalais formuojamos kompleksinės darbo vietos, išsiskiriančios ypač patogiu ir estetišku pajungimu prie tinklų: maksimaliai apgalvotas ir paslėptas laidų išdėstymas, įdiegtos USB jungtys.

„Parodai parinktas specialus stalviršis – tarsi būtų sudėliotas iš mažų medinių detalių, ir tai nėra vien tik akį traukiantis dizaino sprendimas, – pasakoja V. Malenko – Skandinavijos rinka vertina sąmoningą medžiagų panaudojimą, ypač medžio“.

Foto: Arūno Sukarevičiaus

ERGOLAIN stendas parodoje: