ERGOLAIN ekspertai: biuro aplinka 2022 metais | ERGOLAIN.LT

,,Ergolain“ ekspertai: biuro aplinka 2022 metais

Sumaniai suplanuota ir funkcionaliais baldais apstatyta biuro aplinka, yra ne tik solidi įmonės vizitinė kortelė, bet ir būdas kilstelėti darbuotojų motyvaciją bei efektyvumą. Be to, tai galimybė į komandą pritraukti naujų talentų.

Daugiau nei 23 metus „Ergolain“ įmonių grupės ekspertai padeda bendrovėms rasti optimaliausius sprendimus, kaip sukurti šiuolaikišką, tvarią, ergonomišką biuro aplinką, kuruoje norėtųsi dalintis idėjomis, bendrauti su verslo partneriais bei džiaugtis darbo rezultatais. „Ergolain“ ekspertai dalinasi tendencijomis ir pasakoja, kaip biuro aplinka atrodys šiais metais.

Ergolain projektai: Aims International biuras

Biuro aplinka 2022: Hibridinė realybė

Ergolain Verslo plėtros vadovė Monika Drigotienė @Rasa Ašmonaitė
Monika Drigotienė Ergolain verslo plėtros vadovė

„Pastebėtina, kad pakito požiūris į biuro baldus. Dabar biuro baldai yra lengvai transformuojami, todėl erdves galima greitai pritaikyti kasdieniams poreikiams ar vidiniam kultūriniam gyvenimui. Pvz., biurų virtuvėlių funkcija dabar platesnė, jos tampa daugiafunkcinėmis erdvėmis. Čia ne tik pietaujama, bet ir vyksta susirinkimai, o pritaikius daugiafunkcinius baldus, galima įrengti net ir papildomų darbo vietų“, – vardija M.Drigotienė.

Pandemija iš esmės pakeitė darbo ritmą, todėl ir 2022-aisiais hibridinis darbo modelis išliks aktualus. Monika Drigotienė, „Ergolain“ verslo plėtros vadovė, akcentuoja, kad įmonės šios darbo praktikos diktuojamus niuansus aktyviai adaptuoja ir biuruose. Pasak jos, šiuo metu bendrovės dažniausiai įsirenginėja hibridinio modelio biurus, kuriuose erdvės paskirstytos dvejopai: dalis specialistų dirba kabinetuose, dalis – bendroje erdvėje.

Be to, įmonės aktyviau diegiasi darbo vietos rezervavimo sistemas, kurios padeda tiksliai apskaičiuoti, kiek žmonių konkrečią dieną dirbs biure, o kiek nuotoliniu būdu. M.Drigotienė sukonkretina, kad bendrovės, įvertinusios nuotolinio darbo galimybes, šiuo metu yra linkusios biuruose įrengti mažiau fizinių darbo vietų. „Pastebėtina, kad pakito požiūris į biuro baldus. Dabar biuro aplinka ir baldai yra lengvai transformuojami, todėl erdves galima greitai pritaikyti kasdieniams poreikiams ar vidiniam kultūriniam gyvenimui. Pvz., biurų virtuvėlių funkcija dabar platesnė, jos tampa daugiafunkcinėmis erdvėmis. Čia ne tik pietaujama, bet ir vyksta susirinkimai, o pritaikius daugiafunkcinius baldus, galima įrengti net ir papildomų darbo vietų“, – vardija M.Drigotienė.

Džeina Šmitaitė-Raižienė, „Ergolain“ dizaino skyriaus vadovė, atkreipia dėmesį, kad šiandienos biuruose nebelieka fiksuotų darbo vietų, todėl darbuotojai kiekvieną dieną migruoja po patalpą ir renkasi dirbti ten, kur tądien norisi.

„Biuruose daugėja įvairių jaukių kampelių, kuriuose galima darbuotis. Patogūs foteliai, akustinės būdelės ar nameliai, funkcionali virtuvė, poilsio zonos. Pandemija pakoregavo oficialaus biuro sąvoką. Dabar žmonės nori dirbti namus primenančioje aplinkoje“, – kalba Dž.Šmitaitė-Raižienė.

Ergolain Dizaino skyriaus vadovė Džeina @Rasa Ašmonaitė
Džeina Šmitaitė-Raižienė, Ergolain dizaino skyriaus vadovė

Ji pastebi, kad biuruose vyksta susitikimų kambarių transformacija: ilgus stalus su aplink išrikiuotomis kėdėmis keičia patogūs foteliukai ir žemi staliukai. Beje, šiuolaikiniai susitikimų kambariai yra lengvai transformuojami, todėl gali būti naudojami privatiems susitikimams, diskusijoms, konfidencialesniems pokalbiams, o kartais – tapti ir individualia darbo vieta.

Ergolain projektai: Workland biuro aplinka

Biuro aplinka 2022: Akustika ir tvarumas

Atviro tipo biuro aplinka reikalauja kokybiškai įgyvendintų akustinių sprendimų. „Ergolain“ ekspertai pasakoja, kad garsą sugeriančių sprendimų šiandienos biuruose yra įvairiausių: ne tik akustinės pertvaros, bet ir akustiniai paveikslai, šviestuvai, specialūs baldai, augalai.

„Garso izoliacija ir kokybiška akustika – komfortiško biuro garantas, ji lemia ir tai, ar darbuotojai noriai renkasi dirbti biuro aplinkoje, kur jiems susikaupti netrukdo jokie pašaliniai garsai. Kartais nesusimąstome, kad gražus paveikslas ant biuro sienos ne tik džiugina akį, bet ir sugeria garsą. Arba dailios užuolaidos, sukuriančios namų jaukumo įspūdį, irgi atlieka akustinę funkciją“, – vardija Dž.Šmitaitė-Raižienė. „Ergolain“ dizaino skyriaus vadovė akcentuoja, kad tvarumo principai šiuolaikiniuose biuruose diegiami itin aktyviai. Baldai gaminami iš perdirbtų ar gamtai draugiškesnių medžiagų, nebelieka šiukšliadėžių po kiekvienu darbo stalu, vietoj jų biuruose statomi rūšiavimo konteineriai.

Akustinė būdelė TALK TALK Pigu.lt biure„Dar vienas tvarumo aspektas – biuro baldų atnaujinimas ir prikėlimas antram gyvenimui. Klientams siūlome neskubėti išmesti baldų, o įvertinti jų būklę. Jeigu yra galimybė, senuosius baldus prikeliame naujam gyvenimui ir surandame jiems vietos naujame biure“, – kalba „Ergolain“ dizaino skyriaus vadovė. Nors pandemija iš esmės pakeitė požiūrį į darbo aplinką, kartu patvirtino tiesą, kad kompetentingo darbuotojo niekas nepakeis. Būtent todėl dėmesys darbuotojų gerovei, komfortiškam darbui biure, tampa vienu svarbiausių darbdavių prioritetų. „Įrengdami biurus, ypatingą dėmesį skiriame darbuotojų gerovei. Darbdaviams rūpi, prie kokio stalo ir ant kokios kėdės sėdėdamas specialistas kasdien dirbs, koks apšvietimas ir triukšmo lygis bus biure ir kaip visa tai galima reguliuoti. Galiausiai, sukurta biuro aplinka, siekiama žmogui, kuris didžiąją darbo dienos dalį praleidžia biure, priminti namus ir leisti jaustis gerai“, – apibendrina „Ergolain“ dizaino skyriaus vadovė.