V. Bružienė dalijasi, kad dabar pirmiausia svarbiausia yra susitelkus kuo geriau atlikti savo darbus.
„Tai tikrai nereiškia, kad jums nerūpi dabartinė situacija. Bet įmonėms tai gali būti vienintelis receptas, kaip šitoje situacijoje išgyventi ir artimiausiu metu nepajusti rezultatų kritimo“, – mano pašnekovė.
O iš esminių būdų realiuoju metu, kuris gali padėti to pasiekti, ji įvardija vieną susitarimą su kolegomis: „Žinias skaitome prieš darbą, žinoma, pietų pertrauka – tai žmonių pasirinkimas, tačiau darbo metu – jokio aktualijų sekimo.“
Be to, ji pabrėžia, kad natūraliai susidėliojo, jog darbuotojai dirba iš biuro, o tai ir padeda organizacijai palaikyti geresnį mikroklimatą.
Taip pat V. Bružienė asmeniškai kreipėsi į visus vidurinės grandies vadovus su užklausa, kaip galima perskirstyti darbus. Šiuo metu yra sustabdyta naujų pozicijų paieška, o neseniai įrengtame biure atsisakyta administratorės – jos atsakomybės perskirstytos keliems kolegoms už papildomą atlygį.
„Jau pandemijos laikotarpiu išskyriau kelis lyderystės aspektus, kuriuos dabar vėl primenu. Tai – drąsa ir kūrybiškumas. Šie du veikimo principai yra labai svarbūs. Drąsa daryti nepatogius dalykus ir priimti netradicinius sprendimus bei kūrybiškumas – skatinti kitokių kelių, šiuo atveju, kad ir administratorės atsisakymas, kurie gali turėti atgarsį, bet kurių reikia nebijoti“, – sako vadovė.
Taip ir atsiskleidžia, kurie vadovai „turi stuburą“: „Tokiose situacijose negalime elgtis taip, kaip anksčiau. Mano, kaip vadovo, pagrindinis tikslas – neleisti žmonėms įsitempti, susigūžti – dabar juk dirbame ne tik dėl savęs, įmonės, bet ir dėl šalies gerovės. Tad dabar gali dar labiau pasimatyti ir žmonės, kurie visgi nėra tikri lyderiai – ar tikrai vadovu gali būti žmogus, kuris „išsimuša“ stresinėse situacijose?“