Verslo Žinios: Darbuotojų produktyvumas sunkumų akivaizdoje krenta | Ergolain.lt

Verslo Žinios: Darbuotojų produktyvumas sunkumų akivaizdoje krenta

Prašymas darbo metu atsiriboti

Vilma Bružienė, „Ergolain“ įmonių grupės vadovė, teigia, jog pastarąsias kelias savaites kai kurie žmonės dirba apie 70% našumu, nes dėmesį telkia ne į tiesioginį darbą, bet į karo realijas, tai ilgainiui įmonės gali pajusti neigiamų tokio neefektyvaus darbo padarinių.

„Vienas iš Rusijos tikslų yra ir panika Europoje, gal net visame pasaulyje. Juk matome – kai kurie žmonės iš pradžių vos ne pusę savo laiko skyrė informacijai sekti karo tematika, tik dabar pamažu ši tendencija mažėja. Tad per vieną iš susirinkimų pasakiau, kad ekonomikai tikrai bus įtaka, tačiau, kritus ir mūsų pačių efektyvumui, galimi nuostoliai gali būti tik dar didesni ir greitesni“, – kalba vadovė.

V. Bružienė dalijasi, kad dabar pirmiausia svarbiausia yra susitelkus kuo geriau atlikti savo darbus.

„Tai tikrai nereiškia, kad jums nerūpi dabartinė situacija. Bet įmonėms tai gali būti vienintelis receptas, kaip šitoje situacijoje išgyventi ir artimiausiu metu nepajusti rezultatų kritimo“, – mano pašnekovė.

O iš esminių būdų realiuoju metu, kuris gali padėti to pasiekti, ji įvardija vieną susitarimą su kolegomis: „Žinias skaitome prieš darbą, žinoma, pietų pertrauka – tai žmonių pasirinkimas, tačiau darbo metu – jokio aktualijų sekimo.“

Be to, ji pabrėžia, kad natūraliai susidėliojo, jog darbuotojai dirba iš biuro, o tai ir padeda organizacijai palaikyti geresnį mikroklimatą.

Taip pat V. Bružienė asmeniškai kreipėsi į visus vidurinės grandies vadovus su užklausa, kaip galima perskirstyti darbus. Šiuo metu yra sustabdyta naujų pozicijų paieška, o neseniai įrengtame biure atsisakyta administratorės – jos atsakomybės perskirstytos keliems kolegoms už papildomą atlygį.

„Jau pandemijos laikotarpiu išskyriau kelis lyderystės aspektus, kuriuos dabar vėl primenu. Tai – drąsa ir kūrybiškumas. Šie du veikimo principai yra labai svarbūs. Drąsa daryti nepatogius dalykus ir priimti netradicinius sprendimus bei kūrybiškumas – skatinti kitokių kelių, šiuo atveju, kad ir administratorės atsisakymas, kurie gali turėti atgarsį, bet kurių reikia nebijoti“, – sako vadovė.

Taip ir atsiskleidžia, kurie vadovai „turi stuburą“: „Tokiose situacijose negalime elgtis taip, kaip anksčiau. Mano, kaip vadovo, pagrindinis tikslas – neleisti žmonėms įsitempti, susigūžti – dabar juk dirbame ne tik dėl savęs, įmonės, bet ir dėl šalies gerovės. Tad dabar gali dar labiau pasimatyti ir žmonės, kurie visgi nėra tikri lyderiai – ar tikrai vadovu gali būti žmogus, kuris „išsimuša“ stresinėse situacijose?“