Konferencija: ,,Biurai: geriausi sprendimai ateities darbovietėms''

Konferencija: ,,Biurai: geriausi sprendimai ateities darbovietėms“

Skelbti biurų eros pabaigą dar per anksti – įmonės transformuoja darbo erdves

Gandai apie biurų mirtį buvo skelbiami gerokai per anksti. Norvegijos ir Lietuvos prekybos rūmų konferencijoje ,,Biurai: geriausi sprendimai ateities darbovietėms'' pristatytos darboviečių tendencijos rodo, kad įmonės neketina biurų atsisakyti, tačiau pripažįsta, jog tradicinė darbo aplinka kinta ir bendrovės turi priprasti lanksčiai prisitaikyti prie nuolatinių rinkos pokyčių, lūkesčių bei reguliavimų.

COVID-19 sujaukė įprastą biurų gyvenimą ir paskatino įmones ieškoti kitokių darbo organizavimo formų.

Vilma Bružienė, biuro ir HORECA baldų ekspertų „Ergolain“ įmonių grupės vadovė, Lietuvos ir Norvegijos prekybos rūmų valdybos pirmininko pavaduotoja, akcentuoja, kad įmonės ieško sprendimų, kaip efektyviai transformuoti biurus ir sukurti saugias darbo vietas darbuotojams.

Konferencijoje, Indrė Narauskaitė, „Newsec“ biuro sprendimų vadovė, pabrėžia, kad pandemijai slūgstant vadovai nenustojo rūpintis darbuotojų gerove ir siekia suteikti geresnes darbo sąlygas.

 

Ryškiausios tendencijos

„Įmonėms aktyviai taikant hibridinio darbo modelį, kai dalis komandos dirba biure, dalis – nuotoliniu būdu, biuruose įrengiamos „Zoom“ erdvės. Čia vyksta nuotoliniai susirinkimai, bendraujama su kituose miestuose ar šalyse dirbančiais komandos nariais, susisiekiama su klientais. Atviro tipo biuruose sparčiai populiarėja vienvientės, dvivietės ar keturvietės akustinės būdelės, kuriose patogu kalbėtis privačiai arba netrukdomai dirbti ypač, kai reikia susikaupti“, - konferencijoje tendencijas pristatė V. Bružienė.

Ergolain vadovė taip pat pastebi, kad atrandamos naujos erdvės skirtos darbuotojams pailsėti taip skatinant produktyvumą: kuriami poilsio kambariai, erdvios virtuvės, kambariai, kuriuose darbuotojas gali ramiai pailsėti vienumoje ar bendraujant su kolegomis, žaisti žaidimus, netgi sportuoti.

Martynas Babilas, „Newsec“ nuomininkų atstovavimo grupės Baltijos šalyse vadovas, antrina, kad įmonės, taikydamosi prie pandemijos iššūkių, ir rūpindamosi darbuotojų sveikata, kuriasi erdvesniuose biuruose, kur kiekvienai darbo vietai skiriasi daugiau kvadratinių metrų.

 

 

Saugumas, dėmesys higienai ir sveikatai, technologinis patogumas – tai šiuolaikinio biuro esminiai aspektai. Ernestas Kuprinskas, technologinių sprendimų bendrovės „Altum retail“ vadovas ir partneris, nurodo, kad įmonės aktyviai ieško būdų, kaip užtikrinti maksimalų darbuotojų saugumą ir patogumą.

 

COVID-19 iš esmės pakeitė darbo aplinką ir įmonės turi ieškoti būdų, kaip prisitaikyti prie naujos realybės. Kartu tai unikali galimybė sukurti patrauklesnę ir šiuolaikiškesnę biuro erdvę, kurioje kiekvienas darbuotojas jaustųsi vertinimas bei laukiamas.

Akustinės būdelės TALK TALK privatiems pokalbiams ar „Zoom" susitikimams
Akustinės pertvaros kuria individualią erdvę bei suteikia privatumo