CENTRINĖJE NATO BŪSTINĖJE – IR LIETUVIŠKI BALDAI | Ergolain.lt

CENTRINĖJE NATO BŪSTINĖJE – IR LIETUVIŠKI BALDAI

Gegužės 26 dieną NATO viršūnių susitikimas Briuselyje vyksta naujoje NATO būstinėje. Šiame susitikime dalyvaujanti ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidžiaugė, kad naujoje NATO būstinėje bus ir lietuviškų akcentų – čia stovės  „Ergolain“ minkšti baldai. Šią minkštų baldų seriją BAY kompanijai sukūrė dizaineriai  Inesa Malafej ir Arūnas Sukarevičius (dizaino studija „etc.etc“).

Lietuviško dizaino baldus pasirinko patys NATO darbuotojai

Pasak „Ergolain“ direktoriaus Justo Motiejūno, dar 2014 metais paskelbtame baldų konkurse galėjo dalyvauti visų NATO narių baldų gamintojai. „ Konkurencija buvo milžiniška, nes  dalyvavo žinomiausi pasaulio baldų gamintojai, o reikalavimai baldams buvo aukščiausio lygio, - pasakojo J. Motiejūnas. - Mes nusprendėme pasiūlyti autorinio dizaino minkštų baldų seriją BAY. Šiuolaikinis lietuviškų baldų dizainas yra tikrai aukšto lygio, turi stilistinį identitetą ir gali sėkmingai konkuruoti pasaulyje ne tik kokybe, bet ir dizainu“.

J. Motiejūnas pasakojo, kad pats finalas vyko labai demokratiškai. Visi į finalą patekę baldai buvo išstatyti vienoje erdvėje nenurodant nei konkretaus gamintojo, nei šalies, o NATO darbuotojai galėjo juos laisvai apžiūrinėti, išbandyti ir išreikšti savo nuomonę ant labiausiai patikusių klijuodami specialius lipdukus. „Toks sprendimas atrodė labai teisingas – darbuotojų nevaržė išankstiniai stereotipai, o jie galėjo rinktis tuos baldus, kurie jiems buvo patogiausi ir  patraukliausi“, - pasakojo J. Motiejūnas.

NATO būstinei pagamintas daugiau kaip pusės tūkstančio BAY serijos baldų vienetų kiekis, tačiau šis skaičius toliau auga, kadangi NATO pateikia „Ergolain“ naujus papildomus šios baldų serijos užsakymus.

BAY – atitinka naujausias biuro baldų tendencijas

Dizaineriai Inesa Malafej ir Arūnas Sukarevičius BAY seriją pristatė prieš porą metų, už kurią iškart pelnė „Gero dizaino“ apdovanojimą. Seriją sudaro dvi stilistiškai vientisos ir funkciškai viena kitą papildančios minkštų baldų linijos – subtilaus ir elegantiško dizaino „Bay Light“ minkštasuoliai ir sofos tinka atviroms, dinamiškoms poilsio zonoms ir tradicinių biurių erdvėse, ir namų biuruose. O iš vizualiai masyvesnių „Bay Box“ minkštų modulių su aukštomis atkaltėmis galima suformuoti jaukias akustines „salas“ viešose erdvėse.