Biuro virtuvė | Ergolain.lt

Biuro virtuvė

Darbovietės širdis, kurianti teigiamą santykį bei malonią atmosferą

Didelė tikimybė, kad darbuotojai patys neatkreipia dėmesio į biuro virtuvės interjerą, baldus ar išplanavimą. Juk pagrindinė virtuvės paskirtis darbovietėje, tai galimybė išgerti kavos puodelį ar paskubomis numalšinti alkį. Svarbiausi šios erdvės atributai tampa kokybiškos kavos aparatas bei arbatos virdulys. 

Įrenginėjant darbovietes, Ergolain dizaineriai skatina klientus atkreipti dėmesį, ne tik į kokybiškai įrengtas darbo vietas, bet ir nepalikti nuošalyje bendrų biuro erdvių. Dažnai, neįvertiname kokybiškai įrengtų patalpų teikiamų privalumų, šiltai ir jaukiai darbovietės nuotaikai kurti. Tačiau, 2018 m. įgūdžių ir užimtumo tyrimas, atliktas UK, rodo, kad interjero sprendimai bei sukurtos erdvės atmosfera turi teigiamos įtakos kolegų tarpusavio bendravimui bei darbuotojų produktyvumui.

Jeigu įrenginėjate naują biurą ar bandote atsinaujinti ir norite sukurti aplinką, kuri būtų maloni tiek darbui, tiek poilsiui per pietų pertraukėles, Ergolain dizaineriai pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kuriant biuro virtuves.

BIURO VIRTUVĖ: ERDVĖ

Pirmiausia, pagal galimybes, biuro virtuvei įkurti skiriama maksimali erdvė. Remiantis Energetikos ir Aplinkos projektavimo lyderystės (LEED) vertinimo sistema rekomenduojama ir būtų optimalu skirti apie 20% bendro patalpų ploto. Komfortą čia turėtų užtikrinti pakankamas kiekis stalų ir kėdžių, vieta su minkštasuoliais bei plačių stalviršių virtuvės, kad darbuotojams nereikėtų skubėti užleisti vietos kitiems. 

Ergolain projektas: Revolut
Ergolain projektas: Bentley Systems

BIURO VIRTUVĖ: ZONOS

Anksčiau minėti minkšti baldai bei stalai sukuria zonas, kurios leis tiek jaukiai įsitaisyti minkštasuolyje su puodeliu kavos ir kolega priešais, tiek patogiai pietauti prie plačių stalų. Jei norite pabrėžti erdvės suskirstymą zonomis bei papildomai suteikti privatumo pokalbiams, galite rinktis akustines sieneles. Jos gali būti tvirtinamos prie stalų, minkštų baldų ar tapti interjero akcentu, kaip atskiras sienos ar pastatomos sienelės elementas. 

BIURO VIRTUVĖ: KOKYBĖ

Biuro virtuvės įranga bei baldais kasdien naudosis daug žmonių, tad svarbu atkreipti dėmesį į jų kokybę bei ilgaamžiškumą. Jei jūsų darbovietė itin didelė galite apsvarstyti įsigyti virtuvę iš HORECA srities gamintojų. Šių gamintojų virtuvės pritaikytos didelio srauto žmonių sulaukiančioms vietoms. Jei ieškote ilgaamžiškumo, patvariausi baldų paviršiai gali būti metaliniai, mediniai ar perdirbto plastiko. Dizaineriai nepataria naudoti odos imitacijų ar pernelyg daug tekstilės, kurios nepasižymi atsparumu bei patvarumu.

Ergolain projektas: Sostena Volvo
Ergolain projektas: Nestle Baltics

BIURO VIRTUVĖ: APŠVIETIMAS

Prisiminkite, net jei turite natūraliai gerai apšviestą virtuvės erdvę, turėsite sumontuoti ryškesnes šviesas, kad jūsų biuro virtuvė tamsesniais žiemos mėnesiais būtų šviesi ir po pietų nesinorėtų nusnausti pokaičio. 

BIURO VIRTUVĖ: KULTŪRA

Biuro virtuvės erdve galite pasinaudoti ir darbuotojų kultūros kūrimo tikslais. Jei esate vadovas ir norite parodyti rūpestį, kurti produktyvius ir šiltus santykius su darbuotojais, kad jie pasiektų geriausių rezultatų paprasčiausi papildomi mandagumo gestai gali daryti stebuklus. Kiekvieną savaitę darbuotojams užsakykite šviežių vaisių ar užkandžių, atkreipkite dėmesį, kad kai kurie darbuotojai gali turėti kitokius mitybos įpročius. Augalinis pienas ar kiti alternatyvūs produktai išrankiausiems biuro darbuotojams: pastangos nedidelės, tačiau darbuotojai sveikesni ir laimingesni. 

Šie pateikti keli sprendimai padės tiek įsirengiant naują biuro virtuvę, tiek tobulinant jau esamą. Straipsnio nuotraukose Ergolain ekspertai dalinasi pavyzdžiais kaip sukurti nestandartinių erdvių interjerus. Sukurtos biurų virtuvės atitinka visus šiuolaikinio darbuotojo poreikius: jaukios, patogios, patvarios, naudojant kokybiškas medžiagas, skatinančios produktyvumą bei kolegų bendradarbiavimą.