Biuro kėdės | Ergolain.lt

Biuro kėdės

Biure vis dar nesėdite ant ergonomiškos kėdės?  Paklauskite savo boso kodėl.

Ir 2019 metais biuro ergonomiškumas – tarp svarbiausių ir ryškiausių biuro tendencijų. Pasak inovatyvių biuro sprendimų kompanijos „Ergolain“ pardavimų vadovės Agnės Byčiūtės, ergonomiškumo sąvoka apima įvairius biuro interjero elementus, pradedant erdvių išplanavimu, baldais,  apšvietimu baigiant akustika ir socialine ergonomika. Vis dėl to pašnekovė sako, kad didžioji dalis darbuotojų nemažai laiko praleidžia sėdėdami, todėl reguliuojamo aukščio stalai ir ypač ergonomiškos kėdė išlieka pagrindiniais biuro baldais, o teisingas jų pasirinkimas turi milžinišką įtaką darbuotojų darbingumui ir savijautai.

Jokia paslaptis, kad būtent dėl pasyvaus, ilgalaikio ir netaisyklingo sėdėjimo ir padidėja sveikatos sutrikimų rizika: didėja antsvoris, širdies ligų atsiradimo tikimybė, gali atsirasti chroniški skausmai nugaros, kaklo, klubų srityse.

Kodėl ergonomiški baldai dar ne būtinybė biuruose?

A.Byčiūtė pabrėžia, kad vis daugiau darbdavių Lietuvoje supranta, jog investicija į ergonomiškus, kokybiškus biuro baldus yra ilgalaikė ir atsiperka – darbuotojų savijauta geresnė, jie produktyviau gali išnaudoti darbo laiką, kokybiški baldai atspindi kompanijos vertybes, požiūrį į darbuotojus. Galiausiai tai ir gera investicija – stalus ir kėdes pasikeitus aplinkybėms galime perkelti į kitą biuro erdvę. Vis dėl to ergonomiškos biuro kėdės ir stalai dar nėra kiekvieno biuro privaloma sąlyga, ir pašnekovė išskiria bent kelias priežastis ir vyraujančius stereotipus.

Kaip vieną svarbiausių  A. Byčiūtė įvardina baldų kainą. „Vis dar manoma, kad biuro baldai – tai automatiškai milžiniška investicija. Bet kaip ir kalbant apie automobilius viskas priklauso nuo poreikių ir lūkesčių. Su visais naujais automobiliais galima nuvažiuoti iš taško A į tašką B, jie atitinka tam tikrus saugumo, komforto reikalavimus. Ir ergonomišką kėdę su pagrindiniais tarptautiniais kokybės sertifikatais galima įsigyti už kelis šimtus eurų– ji turės svarbiausias ergonomines funkcijas, puikiai atliks savo paskirtį. Tačiau jei norisi aukštesnio lygo produkto, kuris turėtų daugiau papildomų funkcijų, būtų apgalvoto dizaino, pagamintos iš kokybiškesnių medžiagų, kaina žinoma bus aukštesnė, – sako A. Byčiūtė.

Tik pastatyti ergonomiškus baldus biure neužtenka

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad ergonomiškų baldų atsiradimas biuruose ir efektyvus jų naudojimas priklauso ne tik nuo darbdavių noro investuoti, bet ir pačių darbuotojų požiūrio. Pasak A. Byčiūtės, biuro ekspertai tikrai gali padėti išrinkti ergonomiškus baldus, atkreips dėmesį į detales ir niuansus, tačiau pagrindines taisykles apie ergonomišką kėdę turėtų žinoti kiekvienas darbuotojas.   

„Mūsų kompanija yra atlikusi darbuotojų apklausą iš kurios paaiškėjo, jog kad tik kas trečias darbuotojas supranta, kaip taisyklingai naudotis ergonomišku stalu ar kėde, kokią naudą suteikia jų sveikatai ir savijautai, – pastebi A. Byčiūtė. – Jei kompanija investuoja į kokybiškus ergonomiškus baldus ir stalus, mes rekomenduojame darbuotojams netgi surengti trumpus mokymus ir papildomai supažindinti, kad nauda būtų maksimali. Taip pat kompanijai rekomenduojame turėti atsakingą žmogų, kuris atkreiptų dėmesį, ar darbuotojai tinkamai išnaudoja ergonomiškų kėdžių privalumus, atkreiptų dėmesį į daromas klaidas, patartų“.  

Dar viena  idėja – biure turėti kelias skirtingas ergonomiškas kėdes, kuriomis darbuotojai galėtų naudotis pasikeisdami. „Net ir ergonomiškų biuro kėdės skiriasi. Yra tokių, kurios skatina aktyvų, pusiau stovimą sėdėjimą. Žinoma, kad ant tokių kėdžių visą laiką sėdėti nebūtina, todėl darbuotojai jomis galėtų naudotis pagal poreikį keisdamiesi jas tarpusavyje“.

„Svarbiausia, kad ergonomiška biuro kėdė būtų tinkamai ir individualiai sureguliuota ant jos sėdinčiam žmogui, pritaikyta prie jo ūgio, svorio, kūno sandaros, nes kiekvieno žmogaus fiziologija yra skirtinga. Jei atsisėdus į kėdę ji tarsi pradeda tavęs klausyti, reaguoja į judesius, tampa tarsi neatsiejama kūno dalimi, vadinasi sureguliuota teisingai ir tikrai prisidės prie geros savijautos“, – šypsosi A. Byčiūtė.